Zobacz cały wątek

W Wawie standard przejazdów wzrósł znacznie odkąd zaczęli kupować NG313 i U15 . Oby ten przetrag wypalił!! Trzymam kciuki!!!! :D:D:D

Standard podróży jest dobry tylko w Solarisach Mobilisu ze względu na to, że są przesuwane okna. W MANach i Solarisach są uchylane okna i to nie daje żadnej wentylacji. "Ludzie spocone jak świnie , a u kierowcy leci disco - polo " Skąd ja to znam...

No i żeby MZA nie wpadło na pomysł aby kupować autobusy wysokopodłogowe lub o tandetnym standardzie pokroju Jelcza...

Wysoką podłogę jeszcze da się znieść. Ale Jelcza NIE! WARSZAWA NOWYM NABYTKOM MARKI JELCZ MÓWI ZDECYDOWANE NIE!

A czy wiadomo coś o przetargu na autobusy CNG?

Mówili coś o tym jak wyszło na jaw, że Trakt Królewski jest coraz bardziej okapcany przez autobusy. MZA coś o tym przebąkiwało w wywiadzie dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". Ale jakoś ich nie kupili.
Data: piątek, 20 sierpnia 2004, 19:06
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Przetargi
Odpowiedzi: 118
Wyświetleń 10554

 

Zobacz cały wątek

Cytat:to powoli zaczynają pewnie zbierać ekipię do nowego kanału.


Zapewne tak, na razie znamy szefową zespołu informacyjnego - Patrycja Redo. Sądzę, że wielu dziennikarzy będzie z TVN24.

Cytat:W końcu rynek warszawskich tv zacznie rywalizować, co z pewnościa wyjdzie na plus dla widzów.


Mam nadzieję, że w TVN Warszawa pojawi się Joanna Szelągowska, która obecnie jest główną twarzą "Kuriera Warszawskiego" i prowadzi kilka innych programów, m.in. "Kontrowersje". To świetnia dziennikarka, która doskonale porusza się w warszawskich tematach i przeprowadza bardzo dobre wywiady. Zamieszczam zdjęcie dla tych, którzy nie wiedzą o kogo chodzi :

To jeszcze kilka informacji o TVN Warszawa, które pojawiły się do tej pory:
Szef kanału: Maciej Maciejowski
Szefowa zespołu: Patrycja Redo
Start telewizji: IV kwartał br.
Dostęp: n, UPC i warszawskie kablówki
Data: So mar 15, 2008 3:20 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kanały Grupy ITI
Odpowiedzi: 110
Wyświetleń 7591

Zobacz cały wątek

Cytat: Mówili coś o tym jak wyszło na jaw, że Trakt Królewski jest coraz bardziej okapcany przez autobusy. MZA coś o tym przebąkiwało w wywiadzie dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". Ale jakoś ich nie kupili.Mówiono o tym, ale niezbyt oficjalnie. Przedewszystkim dlatego, ze do kosztów zakupów tych autobusów (jak się uważa-35-45% droższe od zwykłego, tradycyjnego autobusu) trzeba doliczyć koszty budowy stacji ładowania szybkiego. Gdyby któryś gryzipiórków urzędowych ruszył trochę głową możnaby złożyć papiery o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Niestey porażka Warszawy w tej dziedzinie już stała się tematem żartów.
Nie tylko w tym wątku poruszano ten temat. Równierz któryś z kandytatów na prezydenta Warszawy (chyba niezależny, nazwiska nie pamiętam) obiecywał "drążenie" tej sprawy.
Data: piątek, 20 sierpnia 2004, 19:38
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Przetargi
Odpowiedzi: 118
Wyświetleń 10554

Zobacz cały wątek

mam nadzieję, że w TVN Warszawa pojawi się Joanna Szelągowska, która obecnie jest główną twarzą "Kuriera Warszawskiego" i prowadzi kilka innych programów, m.in. "Kontrowersje". To świetnia dziennikarka, która doskonale porusza się w warszawskich tematach i przeprowadza bardzo dobre wywiady


No proszę, jak to miło wiedzieć, że mamy wspólne sympatie poza GrupąTVN
A co sądzisz o Jolancie Erol
Dostęp: n, UPC i warszawskie kablówki


Mam nadzieję, że Aster City również. W przeszłości bywały tarcia między Asterem a TVN co skutkowało czasowym ( czytaj półrocznym ) wyłączeniem TVN Style i TVN Turbo Na szczęście to przeszłość.
Data: Pn mar 17, 2008 2:36 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kanały Grupy ITI
Odpowiedzi: 110
Wyświetleń 7591

Zobacz cały wątek

Chłopaki gratuluję że udało wam się wystapić w TV dobrze że byliście w studio że informacja poszła w świat mówiliście gładko byliście uśmiechnieci i na luzie w sumie wypadło dobrze
Ale brakowało kilku najważniejszych informacji zaznaczam że to nie jest krytyka sam kiedyś udzielałem wywiadu co prawda dla tv kuriera Warszawskiego zdarzało mi się być na scenie i przemawiać do dużej liczby osób i wiem co to jest trema i że wtedy zapomina sie o wielu ważnych słowach
A brakowało tego że w Polsce jest kilka tysięcy entuzjastów tego sportu a nie tylko dwóch
że wszystkie informacje można znależć na landkiting forum
że spotykamy się regularnie na spotach w górach Tylicz Warszawie Poznaniu Wrocławiu Warszawie Poznaniu
Ze Landkiting forum jest forum medialnym naszej organizacji
Że są szkółki snowkitingu że doświadzeni koledzy też uczą i doradzaja nowym adeptom
Że w Polsce odbywaja się zawody i że szukamy sponsorów do organizacji w 2009
Powinniście zaprosić telewizję np.do Pomiechówka jest blisko może by przyjechali
Byliście w dobrej sytuacji bo te informacje mogliście mieć napisane na kartce na stoliku przy którym siedzieliście
Trzeba wykorzystywać takie sytuacje jak wasza wiem bo sam straciłem tydzień na łapaniu redaktorów TV oraz pisaniu zaproszeń na MP. i się nie udało bo wazniejsza była piłka nozna
Dzwoniłem do ciebie wczoraj wieczorem ale nieodbierałeś telefonu
Mi również zależy na promocji landkitingu jest to moje hoby inczej nie zorganizowałbym Mistrzostw Polski
Jest wśród nas wiele osób które mogły by ci pomóc
Może zaproszą was w związku z jak to było powiedziane z letnią odmianą naszego sportu
Wpowiędz wtedy powinna byc przygotowana jak najlepie pod względem Marketingowym
Pozdrawiam
Arnold
Data: Pon 08 Gru, 2008 09:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum ogólne
Odpowiedzi: 117
Wyświetleń 4186

Zobacz cały wątek

Kawusiu Nie wiem kto był modelką ...
Natomiast zamieszczę troszkę informacji na temat tego pomnika.Został on odsłonięty w sierpniu 1927 r. i był repliką gipsowej "Tancerki", zaprezentowanej przez artystę na wystawie Towarzystwa Sztuk Pięknych w 1923 r. Uroczystość odsłonięcia pomnika zaszczycił prezydent miasta Zygmunt Słomiński i delegaci MSZ .Ta szczególna oprawa wynikała prawdopodobnie z faktu , że wcześniej rzeźba zyskała uznanie na wystawie w Paryżu.W 1925 r. Stanisław Jackowski zdobył odznaczenie właśnie za "Tancerkę" na wystawie sztuk pięknych w Jardin des Tuileries .
"Tancerka" była bohaterką żartobliwego dialogu zamieszczonego w 1927 r. na łamach "Kuriera Warszawskiego ", napisanego w duchu prozy Stefana Wiecha - Wiecheckiego :
- Patrzcie państwo , taka młoda i już nie żyje !
- Czemu ?
- Bo jej postawili nagrobek.
- Ależ to pomnik !
- Pomnik , a niby za co ?
- Pewnie za ładny taniec....

I na koniec "Tancerka " w promieniach zachodzącego , zimowego słońca
Data: 2007-09-02, 16:47
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dzień za dniem
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 1357

Zobacz cały wątek

Cytat: skoro w tym temacie była cisza i jest nadal to zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem strajki lekarzy nie są jednak również akcją polityczną... przecież gdyby było o rodzących głośno to rząd miałby argumenty przeciw lekarzom a lekarze straciliby poparcie w społeczeństwie....

jednak jedna sprawa mi nie pasuje... jestem w stanie zrozumieć ciszę w TVN (zakładając, że to akcja polityczna przeciw PiS), ale dlaczego TVP też milczy? - Czyżby też akcja polityczna tyle, że w innym kierunku? Czy PiS chce tą sprawę wyciągnąć na światło dzienne dopiero po dogadaniu się lub w przypadku braku porozumienia... a może w czasie kampanii wyborczej...?Było o tym na TVP3.

"Dramatyczna sytuacja panuje w stołecznych szpitalach położniczych. Brakuje miejsc dla ciężarnych kobiet. W tej chwili jest tylko dziesięć wolnych łózek. Wszystko przez strajk służby zdrowia i remont trzech szpitali.
Jeszcze w zeszłym miesiącu w warszawskich szpitalach było 69 miejsc porodowych. Teraz tylko 10. Powód to remonty w trzech placówkach z oddziałami położniczymi. Zgodę Biura Polityki Zdrowotnej szpitale otrzymały jeszcze w marcu.

W Szpitalu MSWiA remont ma się skończyć w końcu września. Na Bielanach i Lindleya - najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Porody przyjmują m.in. szpitale: Praski, przy Inflanckiej i na Solcu.
Dziennikarze Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego dowiedzieli się nieoficjalnie, że lekarze proponują ciężarnym porody w szpitalach w innych miastach."
Data: 19-07-2007, 11:12
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: zdrowie
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 1999

Zobacz cały wątek

Cytat: ...w Warszawie nie ma czegoś takiego jak porządna informacja...''jak poruszać się po mieście?''.
Niektórzy ludzie o tematyce transportowej myślą dosyć negatywnie. I nie przejmują się raczej co słychać na stronie ZTMu...


to znaczy, że błędy są po obu stronach.
ale jeśli jakiś pasażer lub "pismak" będzie zaskoczony niedrożnością od 07.07.2008 mostu Poniatowskiego to według mnie będzie oznaczało, że jest on przyjezdny albo przespał znakomitą informację na ten temat.
ZTM dał (chyba) wszystko aby dobrze rozpropagować i przygotować pasażerów do utrudnień związanych z remontem jezdni mostu.
nawet zostały umieszczone na każdym przystanku zamkniętego odcinka mapki z trasami objazdowymi i aktualnymi komunikatami.
ponadto już dużo wcześniej przypominano w tzw. mediach o remoncie mostu.

pomimo tego pani prezenterka telewizyjnego kuriera warszawskiego z dnia 05.07.2008 w wydaniu o godz.18.00 przeczytała z karteczki wiadomość głosem pełnym oburzenia, że remont mostu a co za tym idzie "bałagan komunikacyjny" miał się rozpocząć w uikend ale się nie rozpoczął i znów są opóźnienia.
(powyższe wytłuszczone słowa to jest luźny sens tego co pani prezenterka odczytała, jeśli kto chce dosłowność niech sobie sięgnie do archiwum telewizyjnego kuriera warszawskiego)
ale na tej podstawie widać (słychać) w jaki sposób są formułowane wiadomości.
można powiedzieć, że media nadal kłamią.
.
Data: Nie 06 Lip, 2008 11:45
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Komunikacja Miejska
Odpowiedzi: 59
Wyświetleń 3049

Zobacz cały wątek

Droga Pani Krystyno,
podoba mi sie artykul o Teatrze Polonia z Kuriera Warszawskiego (Grudzien 2008 / Styczen2009). Znakomite jest ostatnie zdanie: (...) Krystyna Janda w Polonii przywrocila teatrowi to, czego on ostatnio czesto sie wyzbywa: atmosfere swieta.”

Dla mnie wizyty w Polonii zawsze sa Swietem. Uwielbiam ogladac przedstawienia i obserwowac zycie ‼wokol” Teatru. Wzruszaja mnie takie chwile, jak ta , kiedy nagle staja obok siebie ‼Ludzie z Marmuru, Zelaza i Nadziei”...

Fot.M.Lysakowski 30.12.2008 "Dancing" Premiera

Cieszac sie juz na nastepne Swieto w Polonii przesylam Pani najsedeczniejsze pozdrowienia
Maciek

Ps.
Dolaczam jeszcze okladke ‼Filmu”(Nr1./Grudzien 2007), ktora sie gdzies zawieruszyla

i okladke programu teatralnego ‼Bialej Bluzki” z USA z 1990r.

Acha i jeszcze cos – zakupione prze ze mnie na Ebayu w ... Kanadzie!!!
Data: Wt, 20.01.2009 01:46
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Korespondencja
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 664

Zobacz cały wątek

Każdego roku Międzynarodowym Targom ZOOMARKET towarzyszą wydarzenia przygotowywane wspólnie z miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu.

W tym roku wiodącym tematem akcji „Kochajmy zwierzaki” będzie problem rasowych psów trafiających do Schroniska. Zwłaszcza tych starych!

W ramach targów zorganizowany zostanie Wszechświatowy Zjazd Retriever'ów
10 WRZEŚNIA 2006 GODZ. 12.00 - RETRIEVERY PRZED PKiN


Dlaczego Retrievery?

A dlaczego w Krakowie jamniki?
Zresztą retrievery tradycyjnie towarzyszą ZOOMARKETOWI od kilku lat. Tradycją już stało się „przegryzanie” wstęgi!

Retrievery zasługują na wpis do Księgi Guinness’a już choćby z powodu rekordowej łagodności i miłości do ludzi, którym zawdzięczają swoją rekordową popularność. Teraz przyszedł czas, by ją zalegalizować odpowiednim wpisem! Niedziela w Śródmieściu należy do Retrieverów!

Dlaczego Wszechświatowy?

A dlaczego nie?
Skoro w Krakowie odbywa się Europejski Marsz Jamników, a na stołecznym Bemowie Ogólnopolski Zlot Yorków (został ustanowiony Rekord Guinessa – ponad 700 maleństw w jednym miejscu) to dlaczego retrievery mają być gorsze?

Co będziemy robić?
O godz. 11.55 rozpoczniemy oficjalnie by o godz. 12.00 połączyć się z Krakowem i wspólnie wysłuchać Hejnału.
Najpierw całkiem poważnie (a może nie do końca poważnie) Pan Prezydent wręczy nagrody najbardziej utytułowanym stołecznym retrieverom, a Główny Lekarz Weterynarii hodowlom. Potem rozpoczniemy „wielkie liczenie łap” i... już całkiem niepoważnie:
dokonamy prezentacji ras dla laików czyli nauczymy czym się różni flat od setera
wybierzemy: najlepszego prezentera – to konkurs dla właścicieli z poczuciem humoru, retrievera najbardziej podobnego do swojego właściciela (albo odwrotnie), najjaśniejszego i najciemniejszego goldena, retrievera, który nauczył swojego człowieka najciekawszych sztuczek (uwaga! W tym konkursie jury oceniać będzie nie umiejętności psa, ale zdolność współgrania psa i jego człowieka.). Słowem będziemy się wspaniale bawić!
Całość poprowadzi – dobrze znana Warszawiakom – dziennikarka Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego Anna Frankowska. Miłośniczka... kotów!
……………………. – tu miejsce na dalsze pomysły


Gdzie się spotykamy?

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Najwspanialsze psy muszą spotykać się przed największym budynkiem.

Kiedy się spotykamy?
10 września 2006 roku. Rejestracja uczestników i zbiórka od godz. 11.00 w recepcji Targów.


Źródło:

(fragm.)
Data: 2006-08-28, 12:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Portal
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1309

Zobacz cały wątek

Uzupełniam „wykasowane” posty.
Niedawno przeglądałem numery „Kuriera Warszawskiego” z lat 1914-1918 w poszukiwaniu informacji o żołnierzach poległych podczas I wojny światowej, których pochowano na cmentarzach w Warszawie. Znalazłem kilkadziesiąt nekrologów oficerów armii rosyjskiej, w tym jednego generała.
ALFONS KOSIŃSKI, „dymisjonowany jenerał major, w armii czynnej pułkownik”, poległ 27.02.1915 r. w wieku 57 lat. Jego grób nadal istnieje na Starych Powązkach. Jest tam napis: Alfons Kosiński – generał – ur. 1858 r. poległ 1915 r. Z napisu nie wynika, że był to generał w służbie rosyjskiej.
Widocznie po wybuchu wojny w 1914 r. gen. w stanie spoczynku Kosiński został powołany do służby. Niestety nie znam okoliczności w jakich zginął, ani jego przydziału służbowego.
Jak już pisałem, w latach 1914-1915 w „Kurierze Warszawskim” ukazało się wiele nekrologów zawiadamiających o śmierci i pogrzebie poległych żołnierzy armii rosyjskiej. W olbrzymiej większości byli to oficerowie, których pochowano na cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Były też nieliczne pogrzeby na cmentarzach ewangelicko-augsburskim i prawosławnym (nekrologi prawosławnych Rosjan ukazywały się zapewne w gazetach rosyjskich). Ciała poległych sprowadzały rodziny z odległych pól bitewnych. Nieraz pogrzeb następował dopiero w wiele miesięcy po śmierci. W nekrologach najczęściej podawano stopień wojskowy poległego, czasami również jego przydział służbowy i miejscowość, pod którą zginął. Jednak na odnalezionych nagrobkach rzadko kiedy jest to napisane. Ograniczano się do formułki „poległ na polu walki”, poległ na polu chwały” lub po prostu „poległ”. Widocznie rodziny wolały nie pisać, że ich bliski poległ „za batiuszku caria” ... Niemcy zajęli Warszawę na początku sierpnia 1915 r. i ludzie polegli w carskich szeregach przestali być bohaterami ...
Od drugiej połowy 1915 r. nekrologi żołnierzy rosyjskich znikły z gazet, a zaczęły ukazywać się nekrologi poległych żołnierzy Legionów Polskich, głównie z I Brygady. Rodziny zawiadamiały o pogrzebach (najczęściej w kilka lub kilkanaście miesięcy po śmierci) lub o śmierci z informacją, że pogrzeb odbędzie się po sprowadzeniu ciała w późniejszym terminie. Niektóre ciała sprowadzono dopiero po zakończeniu Wielkiej Wojny. Ciekawostką jest informacja o śmierci oficera ck armii. W 1916 r. ukazał się nekrolog Tadeusza Sawickiego, oficera 87 ck pułku piechoty, który poległ 08.06.1916 w północnej Italii. Prawdopodobnie Sawicki pochodził z Warszawy, ale posiadał obywatelstwo austriackie. Jego grobu jeszcze nie odnalazłem ...
Data: 2007-09-13, 08:42
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Czas epilogów - Wielka Wojna
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 1725

Zobacz cały wątek

Cytat: Pewnie do czasu aż jezdnię naprawią.


Według Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego potrwa to około trzech dni. Oczywiście sama naprawa awarii, bo ruch odbywa się teraz już jednym pasem ruchu.
Dobrze wiedzieć bo dziś nagle wystąpił korek na Żeromskiego sięgający ok 8.00 do prawie Al.Zjednoczenia (dla odmiany znikł problem z prawoskrętem w Popiełuszki przy Hali).
Data: Czw 04 Sty, 2007 13:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Komunikacja Miejska
Odpowiedzi: 3229
Wyświetleń 131760

Zobacz cały wątek

Z informacji Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego wynika, że we wtorek ma zostać zastwierdzona, a na następnego dnia (najpóźniej) wprowadzona docelowa organizacja ruchu na Toruńskiej - najwyższa pora działać, ZTMie.

[A ze zmianą trasy 104 trochę się pospieszyli.
Data: Nie 04 Mar, 2007 18:23
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Komunikacja Miejska
Odpowiedzi: 171
Wyświetleń 6721

Zobacz cały wątek

Cytat: Pewnie do czasu aż jezdnię naprawią.


Według Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego potrwa to około trzech dni. Oczywiście sama naprawa awarii, bo ruch odbywa się teraz już jednym pasem ruchu.
Data: Czw 04 Sty, 2007 09:42
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Komunikacja Miejska
Odpowiedzi: 3229
Wyświetleń 131760

Zobacz cały wątek

Cytat: Prawda. Bezprzerwy o tym trąbią, przecież codziennie jest mnóstwo wypadków, nawet na krótkim fleszu kuriera warszawskiego pokazali kilka wypadków groźnych w Warszawie.Jest różnica między 2 osobami rannymi w wypadku samochodowym, a 35 w wypadku z udziałem autobusu.
Data: Czw 21 Gru, 2006 19:21
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wieści z Miasta
Odpowiedzi: 229
Wyświetleń 9655

Zobacz cały wątek

Cytat: Przed chwilą dowiedziałem się że CapaCity jest najdłuzszym autobusem w europie
I że stoi na Ostrobramskiej.

Oczywiście takie informacje to tylko z Telewizyjnego Kuriera WarszawskiegoA ja się właśnie dowiedziałem, ze jest to pierwszy "od lat" autobus wypożyczony MZA na testy.

Takie informacje to tylko w "Dzienniku"
Data: Wto 15 Sty, 2008 19:37
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tabor i Przewoźnicy
Odpowiedzi: 341
Wyświetleń 13474
Każdego roku Międzynarodowym Targom ZOOMARKET towarzyszą wydarzenia przygotowywane wspólnie z miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu.

W tym roku wiodącym tematem akcji „Kochajmy zwierzaki” będzie problem rasowych psów trafiających do Schroniska. Zwłaszcza tych starych!

W ramach targów zorganizowany zostanie Wszechświatowy Zjazd Retriever'ów
10 WRZEŚNIA 2006 GODZ. 12.00 - RETRIEVERY PRZED PKiN


Dlaczego Retrievery?

A dlaczego w Krakowie jamniki?
Zresztą retrievery tradycyjnie towarzyszą ZOOMARKETOWI od kilku lat. Tradycją już stało się „przegryzanie” wstęgi!

Retrievery zasługują na wpis do Księgi Guinness’a już choćby z powodu rekordowej łagodności i miłości do ludzi, którym zawdzięczają swoją rekordową popularność. Teraz przyszedł czas, by ją zalegalizować odpowiednim wpisem! Niedziela w Śródmieściu należy do Retrieverów!

Dlaczego Wszechświatowy?

A dlaczego nie?
Skoro w Krakowie odbywa się Europejski Marsz Jamników, a na stołecznym Bemowie Ogólnopolski Zlot Yorków (został ustanowiony Rekord Guinessa – ponad 700 maleństw w jednym miejscu) to dlaczego retrievery mają być gorsze?

Co będziemy robić?
O godz. 11.55 rozpoczniemy oficjalnie by o godz. 12.00 połączyć się z Krakowem i wspólnie wysłuchać Hejnału.
Najpierw całkiem poważnie (a może nie do końca poważnie) Pan Prezydent wręczy nagrody najbardziej utytułowanym stołecznym retrieverom, a Główny Lekarz Weterynarii hodowlom. Potem rozpoczniemy „wielkie liczenie łap” i... już całkiem niepoważnie:
dokonamy prezentacji ras dla laików czyli nauczymy czym się różni flat od setera
wybierzemy: najlepszego prezentera – to konkurs dla właścicieli z poczuciem humoru, retrievera najbardziej podobnego do swojego właściciela (albo odwrotnie), najjaśniejszego i najciemniejszego goldena, retrievera, który nauczył swojego człowieka najciekawszych sztuczek (uwaga! W tym konkursie jury oceniać będzie nie umiejętności psa, ale zdolność współgrania psa i jego człowieka.). Słowem będziemy się wspaniale bawić!
Całość poprowadzi – dobrze znana Warszawiakom – dziennikarka Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego Anna Frankowska. Miłośniczka... kotów!
……………………. – tu miejsce na dalsze pomysły


Gdzie się spotykamy?

Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Najwspanialsze psy muszą spotykać się przed największym budynkiem.

Kiedy się spotykamy?
10 września 2006 roku. Rejestracja uczestników i zbiórka od godz. 11.00 w recepcji Targów.


Źródło:

(fragm.)
Cytat: Prawda. Bezprzerwy o tym trąbią, przecież codziennie jest mnóstwo wypadków, nawet na krótkim fleszu kuriera warszawskiego pokazali kilka wypadków groźnych w Warszawie.Jest różnica między 2 osobami rannymi w wypadku samochodowym, a 35 w wypadku z udziałem autobusu.

Zobacz cały wątek

Cytat: Heh, TVN Warszawa nie jest może ideałem, ale z kolei TVP mimo iluśdziesięciu lat tradycji nadal nie jest w stanie nadać Kuriera Warszawskiego tak, aby słychać w nim było głos.U mnie alles klar
Data: Pon 26 Sty, 2009 21:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wieści z Miasta
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 10204

Zobacz cały wątek

Cytat:A czy wiadomo coś o przetargu na autobusy CNG?

Mówili coś o tym jak wyszło na jaw, że Trakt Królewski jest coraz bardziej okapcany przez autobusy. MZA coś o tym przebąkiwało w wywiadzie dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". Ale jakoś ich nie kupili.


Może tańsze byłyby trolejbusy?
Data: niedziela, 22 sierpnia 2004, 16:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Przetargi
Odpowiedzi: 118
Wyświetleń 10554

Zobacz cały wątek

Kupione właśnie przez Koleje Mazowieckie piętrowe pociągi nie będą mogły pojechać wyremontowanym niedawno podmiejskim tunelem średnicowym. Okazuje się, że jest za niski dla takich składów.

Informację na ten temat podał wczoraj portal internetowy - Jak to możliwe? Przecież jeszcze przed zakończonym półtora roku temu remontem tunelu jeździły tam piętrusy, które mają podobne gabaryty do tych zakupionych przez Koleje Mazowieckie. Mam nadzieję, że te informacje się nie potwierdzą - powiedziała Marta Milewska, rzeczniczka samorządu Mazowsze, które kupiło w Niemczech 37 piętrowych wagonów.

Prezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Celiński potwierdził jednak w rozmowie z "Gazetą", że niemieckie piętrusy nie będą mogły pojechać tunelem podmiejskim. Tłumaczy, że w trakcie jego remontu trzeba było zbudować nowe podtorze, które znalazło się wyżej. - Tunel to stara budowla z lat 30. XX wieku. W trakcie prac pod torami odkryto popękane płyty. Nie dało ich się usunąć. Na tym musieliśmy zbudować nowe podtorze. Dlatego jest on niższy niż przedtem - mówi Krzysztof Celiński. Przyznaje też, że piętrus mógłby zawadzać o nowe wentylatory. Uważa jednak, że nie ma problemu, bo piętrusy mogą jechać wyższym tunelem dalekobieżnym przez Dworzec Centralny. Wtedy omijałyby jednak nie tylko Dworzec Śródmieście, ale także stacje Ochota, Powiśle i Stadion.

Tej sytuacji nie mogą pojąć w Kolejach Mazowieckich. - Przecież tunel był remontowany za pieniądze unijne. Musi on spełniać europejskie standardy - oburza się Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

Dodaje, że mimo wielu pytań przewoźnik nie dostał wciąż odpowiedzi w sprawie możliwości przejazdu piętrusami. O wszystkim dowiaduje się przez media lub nieoficjalnie. Piętrusy mają wyjechać już 1 września na trasy z Radomia i z Siedlec do Warszawy. Przedstawiciele Kolei Mazowieckich nie wiedzą jeszcze, czy puszczą je przez Dworzec Centralny. Najprawdopodobniej nie będą jednak mieli wyboru.

Remont tunelu średnicowego wiązał się też z innym skandalami. Nie dość, że prace przedłużyły się o kilka miesięcy, to jeszcze nie chcieli ich odebrać strażacy. W końcu kolejarze wyrzucili wykonawcę z placu budowy. Później na własną rękę musieli dokonywać poprawek. Do dziś są tam problemy z odwodnieniem.

Klikająć link poniżej przeczytasz naszą wczorajszą informację od której wszystko się zaczęło:

Oświadczenie Kolei Mazowieckich w tej sprawie:

Materiał poświęcony tunelowi średnicowemu z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego

(źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna, 9 sierpnia 2008
Data: 14 Sierpień 2008, 14:14
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Media o kolei
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 3367

Zobacz cały wątek

Cytat: Heh, TVN Warszawa nie jest może ideałem, ale z kolei TVP mimo iluśdziesięciu lat tradycji nadal nie jest w stanie nadać Kuriera Warszawskiego tak, aby słychać w nim było głos.

Wczoraj były te problemy, ale jeśli ktoś ogląda Kurier w paśmie regionalnym TVP2. Ten na TVP INFO nie miał kłopotów.
Data: Wto 27 Sty, 2009 17:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wieści z Miasta
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 10204

Zobacz cały wątek

Przed chwilą dowiedziałem się że CapaCity jest najdłuzszym autobusem w europie
I że stoi na Ostrobramskiej.

Oczywiście takie informacje to tylko z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego
Data: Wto 15 Sty, 2008 18:21
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tabor i Przewoźnicy
Odpowiedzi: 341
Wyświetleń 13474

Zobacz cały wątek

Ech, bez przesady, to prawda, że nikt tego nie przegląda, ale roczniki Gazety Leckiej to (na szczęście!) nie roczniki Kuriera Warszawskiego, którego dwa miesiące to księga formatu A3 i grubości 15 cm
Data: 2008-07-14, 08:51
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kolejowe muzeum
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1303

Zobacz cały wątek

Heh, TVN Warszawa nie jest może ideałem, ale z kolei TVP mimo iluśdziesięciu lat tradycji nadal nie jest w stanie nadać Kuriera Warszawskiego tak, aby słychać w nim było głos.
Data: Pon 26 Sty, 2009 18:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wieści z Miasta
Odpowiedzi: 251
Wyświetleń 10204

Zobacz cały wątek

Kiedy został wydany pierwszy numer "Nowego Kuriera Warszawskiego'', tzw "gadzinówki'' ?
Data: So 03 sty, 2009 18:22
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: W okupowanej Europie
Odpowiedzi: 266
Wyświetleń 4257

Zobacz cały wątek

Zamek w Pieskowej Skale - po raz pierwszy wzmiankowana jest jako Peskenstein w dokumencie wydanym w 1315 roku przez Władysława Łokietka. W I połowie XIV wieku Kazimierz III Wielki wybudował tu zamek, element łańcucha obronnych "Orlich Gniazd", składający się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna, niezachowana, wzniesiona była na niedostępnej skale zwanej "Dorotką".

W latach 1377-1608 zamek był siedzibą rodu Szafrańców – niektórzy z nich wykorzystywali go jako punkt wypadowy do napadów na kupców przejeżdżających biegnącym przez Dolinę Prądnika traktem łączącym Kraków ze Śląskiem. W roku 1484 Krzysztof Szafraniec, prawnuk pierwszego właściciela, został za to ścięty na Wawelu.

W latach 1542-1580 gotycki zamek przekształcono w renesansową rezydencję. W XVII wieku, za czasów Michała Zebrzydowskiego dobudowano system fortyfikacji bastionowych. W czasie potopu szwedzkiego (1655) zamek został zniszczony, zaś w 1718 uległ pożarowi. Odbudowano go jako siedzibę rodu Wielkopolskich w 1768 roku. W 1787 gościł w swych murach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W wyniku kolejnego pożaru (1850) zniszczeniu uległa najstarsza jego część, tj. wysoki zamek.

W czasie powstania styczniowego rosyjski ostrzał spowodował kolejny pożar i zniszczenie cennego wyposażenia wnętrz.

W 1842 roku Pieskową Skałę kupił od rodziny Wielopolskich hrabia Jan Mieroszewski. 4 i 5 marca 1863 w Pieskowej Skale i pobliskiej Skale miała miejsce bitwa powstańców pod dowództwem Mariana Langiewicza z wojskami rosyjskimi, podczas której śmierć poniósł walczący po stronie Polaków rosyjski pułkownik Andrij Potebnia. W latach osiemdziesiątych, kolejny z Mieroszewskich - Sobiesław prowadzi w zamku prace remontowe wzbogacając go o elementy neogotyckie. Znany z hulaszczego trybu życia hrabia Krzysztof Mieroszewski - syn Sobiesława trwoni rodzinny majątek sprzedając między innymi zamek. Po krótkim czasie, nowy właściciel Michał Wilczynski odsprzedaje zamek Serafinowi Chmurskiemu, który to buduje u stóp zamku wille starając się nadać Pieskowej Skale charakter letniskowy. W 1902 roku w wyniku zadłużenia majątku Serafina Chmurskiego, ostatniego, prywatnego właściciela Pieskowej Skały zamek trafia na licytację.

Adolf Dygasiński zwrócił się na łamach "Kuriera Warszawskiego" z apelem ratowania zamku, perły polskiego renesansu, jedynego na szlaku Orlich Gniazd, który przetrwał w dobrym stanie. Dzięki tej inicjatywie powstało "Towarzystwo Akcyjne Pieskowa Skała", które wykupiło zamek za kwotę 60 tysięcy rubli.

Po II wojnie światowej zamek w Pieskowej Skale przejął Skarb Państwa, po generalnej renowacji w latach 1950-1963 stał się on Oddziałem Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu. Obecnie znajduje się tu stała ekspozycja "Przemiany stylowe w sztuce europejskiej od średniowiecza do połowy XIX wieku". Zamek dość często pojawia się też w filmach. Zagrał m.in. w serialu "Janosik".

Do zamku przylega park krajobrazowy. W pobliżu stoi wapienna skała zwana Maczugą Herkulesa, Czarcią Skałą lub Sokolicą.

U podnóża wzgórza, na którym wznosi się zamek, znajduje się kompleks pięciu stawów przepływowych założony w XVI wieku. Hodowano w nich karpie, szczupaki i karasie, a w późniejszym czasie pstrągi tęczowe. Od 1993 roku zaprzestano hodowli. Obecnie są one na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego ostoją płazów (traszka zwyczajna, traszka grzebieniasta, ropucha szara, ropucha zielona, żaba trawna, rzekotka drzewna, kumak nizinny). Odbywają one gody we wspomnianych stawach, migrując do nich z zimowisk niekiedy oddalonych nawet o 3 km. W czasie tych migracji szlak godowej wędrówki płazów jest zabezpieczany przez wolontariuszy i pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego, którzy przenoszą zwierzęta przez biegnącą obok drogę.

Wikipedia.pl
Data: 2008-10-28, 20:03
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Małopolskie
Wyświetleń 8
Cytat: Narkotyki wciągają jak bagno - to prawda stara i banalna, a jednak stale
ktoś wpada w pułapkę z tą samą naiwną wiarą, że w każdej chwili, jeśli tylko
zechce, będzie mógł się z niej wydostać. Wpadł w nią również autor tego filmu.
Cezary Ciszewski, rocznik 1970, należał do tych młodych, zdolnych,
którym w dodatku dopisuje szczęście. Absolwent geologii UW, od pierwszego
roku studiów współpracował z radiem, zdobywając dziennikarskie szlify. Później
przez kilka lat przebywał w Holandii jako korespondent. Gdy wrócił w 1996 r.,
od razu trafił do TVP. Tu robił reportaże interwencyjne, materiały reporterskie
do "Kuriera Warszawskiego". Jednocześnie studiował realizację w łódzkiej
filmówce i kręcił własne filmy dokumentalne, pisał scenariusze. Został
redaktorem naczelnym miesięcznika "Hip-Hop Archiwum", a w regionalnej
TVP 3 prowadził pierwszy w publicznej telewizji program poświęcony hip-hopowi.
Popularność przyniósł mu telewizyjny program "Muzyka łączy pokolenia",
którego był pomysłodawcą i współprowadzącym. Był na fali, wszystko mu się
udawało.
Chciał zrobić coś oryginalnego, odważnego, niecodziennego. Uznał, że taki
może być film o warszawskich squattersach - narkomanach. Przystępując do
pracy nad "Wolnością...", nie przypuszczał jednak, jakie będą skutki tego kroku.
Dziś mówi, że gdyby mógł cofnąć jedną jedyną decyzję w swoim życiu, to ten
film by nie powstał. Bo choć od ponad roku "nie bierze", uzależniony od heroiny
będzie już do końca życia.
Wszystko zaczęło się w starej, na pół zrujnowanej, ale noszącej jeszcze
ślady dawnej świetności, kamienicy w centrum Warszawy, przy ul. Foksal 13.
Opuszczone mieszkania na trzech jej piętrach podzieliło między siebie
kilkudziesięciu punków, narkomanów i ulicznych grajków. Wśród nich byli także
bohaterowie tego filmu: Czarek, Eryka, Ola, Młody, Poziomka i inni. Byli, bo
wielu z nich odeszło już na zawsze. Chcąc się do nich zbliżyć, lepiej poznać,
zobaczyć, jak naprawdę żyją, autor filmu zdecydował się wejść na dłużej w tę
mikrospołeczność. Stał się ich częstym gościem, a w końcu jednym z nich.
Dzień narkomana dzieli się na "grzanie" i zdobywanie pieniędzy na towar.
Ola potrafi zebrać nawet tysiąc złotych, a przeciętna dniówka narkomana to
200-300 zł. Na towar potrzeba przynajmniej stówę. Z czasem coraz więcej.
W przerwach się gada, śpi, gapi w telewizor. Kpi się z tych, co gonią za
pieniędzmi i karierą, co stali się niewolnikami konsumpcyjnego stylu życia.
Tak jakby zniewolenie przez nałóg było wyższą formą istnienia. Lokatorzy
Foksal 13 mieli też ambicje artystyczne. Jedni grali na instrumentach, inni
malowali, pisali własne wiersze albo przynajmniej czytali cudze.Obraz patologii i degeneracji choć w tonie politycznej poprawności użalania się nad losem "biednych" narkomanów.

Zobacz cały wątek

Cytat: Ciekawe, skąd Kolega to wiedział o 16:47?

z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego ,
Nadawanego o godzinie 18...
Data: Wto 21 Sie, 2007 22:50
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tabor i Przewoźnicy
Odpowiedzi: 557
Wyświetleń 29380

Zobacz cały wątek

1 września 2007 członkowie Stowarzyszenia Historycznego CYTADELA przy współpracy z Klubem Absolwentów UW podczas spektaklu słowno-muzycznego "Generał Czuma" przed kamienicą Zamoyskiego na Nowym Świecie 69 przypomnieli postać gen. Waleriana Czumy, dowódcy obrony Warszawy we wrześniu 1939 r. Honorowy patronat nad spektaklem objęli: JM Rektor UW, prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz Dyrektor Muzeum Techniki w Warszawie, inż. Jerzy Jasiuk. Wśród zaproszonych gości był bratanek Generała, p. Andrzej Czuma, który podzielił się swoimi refleksjami z publicznością na początku spektaklu. Miłe słowa uznania za przypominanie historii usłyszeli również członkowie stowarzyszenia od dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie, inż. Jerzego Jasiuka.

Program powtarzany kilkakrotnie obejmował: pokaz kroniki "PAT": Uroczysta zmiana warty (7 minut), marsze wojskowe i piosenki z lat 30., "żywe obrazy", czytanie fragmentów wspomnień m.in. płk. M. Porwita (45 minut) oraz pokaz filmu "The Siege" Juliena Bryana (10 minut). W przerwie publiczność mogła usłyszeć piosenki z lat 30.

Licznym przechodniom, którzy przystawali ze zdziwieniem przed otwartą bramą przy Nowym Świecie 69, gdzie we wrześniu 1939 roku mieściło się dowództwo obrony Warszawy, wręczał "jednodniówkę" mały gazeciarz. Czytając obserwowali oni zmianę warty, elementy musztry i słuchali fragmentów wspomnień z pierwszych dni obrony stolicy. Można było też podziwiać przedwojenne pojazdy: Polskiego Fiata 508 i motocykl wojskowy CWS Sokół 1000. Pokazy kroniki PAT oraz filmu "The Siege"/Oblężenie (w j. angielskim) robiły niesamowite wrażenie nie tylko na wielu zagranicznych turystach, którzy idąc Traktem Królewskim trafiali na spektakl, ale również na Polakach.

Kronika PAT z 1938 roku jest siedmiominutową relacją z uroczystej zmiany warty przed Komendą Główną garnizonu Warszawa. Był to moment, kiedy w ramach Batalionu Stołecznego służbę wartowniczą pełniły kompanie reprezentujące pułki podhalańskie i 49. huculski. Unikalne nagranie utrwaliło pełną musztrę oddziałów, orkiestry i wystawienie wartownika pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Na ścieżce dźwiękowej zachowały się nagrania poszczególnych komend, hymnu narodowego, marszy i melodii góralskich wraz z pełnym komentarzem podoficera. W kadrach znalazły się także unikalne widoki stolicy nieodbudowanej: kamienice Krakowskiego Przedmieścia od kościoła ss. Wizytek do hotelu Bristol (z szyldem redakcji Kuriera Warszawskiego) oraz szyldy ekskluzywnych sklepów Śródmieścia (m. in. "Jubilart", "Futra Leszczków", cukiernia "E. Wedel").

Julien Bryan był w 1939 roku jedynym zagranicznym korespondentem wojennym w oblężonej Warszawie. Choć w latach 1940-41 "The Siege" obejrzało w USA ok. 60 mln widzów, w Polsce film jest do dziś niemal nieznany. Jedyny zrealizowany dokument filmowy z ogarniętej wojną stolicy mogliśmy obejrzeć po raz pierwszy w całości po 68 latach! To wstrząsający obraz Warszawy, barbarzyńsko niszczonej przez Luftwaffe a takze tragiczny los jej mieszkańców, również tych z przedmieść i podwarszawskich wsi. Ich strach, ból, cierpienie i rozpacz zapisane na umęczonych twarzach... ich wiara i ufność w modlitwie.

Najbardziej wzruszające były jednak rozmowy z kombatantami, którzy wspominali tamte dni i dziękowali za pamięć o dowódcach i ich kolegach broni.

Specjalne podziękowania należą się członkom zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie za pełne zaangażowanie i pomoc.
Data: Pią 07 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rekonstrukcja
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1828

Zobacz cały wątek

Gmina Unewel - jak powszechnie wiadomo - powstała na mocy ukazu carskiego z 16 III 1859 r. Jej siedzibą były - oczywiście - Białobrzegi.

Bolesław Prus - prowadzący Kronikę tygodniową na na łamach Kuriera Warszawskiego dnia 5 listopada 1881 roku (nr 249) zamieścił taki oto - pochlebny jak najbardziej pean ku chwale niezwykle postępowej jak na ówczesne czasy gminy Unewel:

W jakim celu ojcowie gminy Unewel chcą zabrać.....się do... garderoby swoich małoletnich.

Gmina jest małym państewkiem, które posiada rozległą władzę zarówno nad posiadłościami, jak i nad dwu- i cztero-nożnymi mieszkańcami swoich terytoriów.

W jaki sposób nasze wiejskie gminy sprawowały dotychczas władzę nad powierzonym ich troskliwości inwentarzem? o tym wiemy tak mało, jak gdyby autonomia gminna należała do mitów. Natomiast dużo słyszeliśmy o ich posłuszeństwie dla władz powiatowych i o dość oryginalnej konstytucji tych państewek, których naczelnicy, czyli wójci, nie umieli czytać ani pisać, kanclerze, czyli gminni pisarze, dosyć często przyozdabiali osobami swymi ławy sądów kryminalnych, a sejm, czyli zgromadzenie gminne, głosował nad każdą sprawą nie rozumiejąc żadnej.

Dopiero w 1881 roku jedno z tysiąca trzechset państewek Królestwa zdobyło się na samodzielny akt władzy. Mianowicie gmina Unewel, powiatu opoczyńskiego, zabroniła: palić papierosów małoletnim do osiemnastu lat, nadmieniając: że ten, kto przekroczy zakaz, otrzyma za pierwszym razem 3, za drugim 10, a za trzecim 15 - plag gotowizną.

Zakaz ten postanowiony został nie tyle w chęci zrujnowania handlujących tytuniem, ile ze względu, że: znaczny procent wiejskich pożarów powstaje dzięki papierosom „ćmionym" przez wyrostków. A może ojcom gminy Unewel, w powiecie opoczyńskim, wydało się rzeczą nieprzystojną, ażeby małoletni wkraczali w przywileje dojrzałych obywateli kraju. Wiadomo bowiem, że u nas nieograniczona możność palenia tytuniu stanowi jeden z najcenniejszych atrybutów.

Bądź co bądź, tyle razy wymieniona gmina, po piętnastoletniej autonomii, zwróciła bystre oko na postępki swojej młodszej generacji, która nie tylko niszczy tytuniem własne zdrowie, ale i zagraża dobrobytowi ogólnemu. Nie uciekając się zaś do filozoficznych metod uszlachetniania serc i kształcenia umysłów, zagroziła swawolnikom plagami, z zasady, że temu, kto nie ma ani rozsądku na drugim piętrze, ani dobrych instynktów na pierwszym, należy przede wszystkim - wyreperować suteryny.

Niezbyt dawno w pewnej wsi pod Warszawą spotkałem trzech pastuszków, mających razem około trzydziestu lat życia i jedną parę spodni, którzy mocno „obciągali się papierosami" i - „rżęli w karcięta". Przy czym jeden z nich wykrzyknął do drugiego:

- Ej! nie szachruj ty, skurczybyku, bo ci nasobaczę jak strażnik!...

Z czego wnioskuję, że gdyby nasze podmiejskie gminy, naśladując przykład Unewelu, leżącego jak wiadomo w powiecie opoczyńskim, umyśliły kiedy zreformować swoje młode pokolenia, musiałyby wydać najmniej trzy zakazy. Jeden dotyczyłby „ćmienia papierosów", drugi grania w karty, a trzeci - „sobaczenia jak strażnik". (...)

Dalej rzecz jest o szeregu sprawach z Gminą Unewel bezpośrednio niezwiązanych.

Pozdrawiam serdecznie,

A ...
Data: 2008-07-28, 19:06
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Opowieści i wspomnienia
Wyświetleń 225

Zobacz cały wątek

Cytat: Ciekawe, skąd Kolega to wiedział o 16:47?

z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego
Data: Wto 21 Sie, 2007 21:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tabor i Przewoźnicy
Odpowiedzi: 1332
Wyświetleń 96272

Zobacz cały wątek

Cytat: Narkotyki wciągają jak bagno - to prawda stara i banalna, a jednak stale
ktoś wpada w pułapkę z tą samą naiwną wiarą, że w każdej chwili, jeśli tylko
zechce, będzie mógł się z niej wydostać. Wpadł w nią również autor tego filmu.
Cezary Ciszewski, rocznik 1970, należał do tych młodych, zdolnych,
którym w dodatku dopisuje szczęście. Absolwent geologii UW, od pierwszego
roku studiów współpracował z radiem, zdobywając dziennikarskie szlify. Później
przez kilka lat przebywał w Holandii jako korespondent. Gdy wrócił w 1996 r.,
od razu trafił do TVP. Tu robił reportaże interwencyjne, materiały reporterskie
do "Kuriera Warszawskiego". Jednocześnie studiował realizację w łódzkiej
filmówce i kręcił własne filmy dokumentalne, pisał scenariusze. Został
redaktorem naczelnym miesięcznika "Hip-Hop Archiwum", a w regionalnej
TVP 3 prowadził pierwszy w publicznej telewizji program poświęcony hip-hopowi.
Popularność przyniósł mu telewizyjny program "Muzyka łączy pokolenia",
którego był pomysłodawcą i współprowadzącym. Był na fali, wszystko mu się
udawało.
Chciał zrobić coś oryginalnego, odważnego, niecodziennego. Uznał, że taki
może być film o warszawskich squattersach - narkomanach. Przystępując do
pracy nad "Wolnością...", nie przypuszczał jednak, jakie będą skutki tego kroku.
Dziś mówi, że gdyby mógł cofnąć jedną jedyną decyzję w swoim życiu, to ten
film by nie powstał. Bo choć od ponad roku "nie bierze", uzależniony od heroiny
będzie już do końca życia.
Wszystko zaczęło się w starej, na pół zrujnowanej, ale noszącej jeszcze
ślady dawnej świetności, kamienicy w centrum Warszawy, przy ul. Foksal 13.
Opuszczone mieszkania na trzech jej piętrach podzieliło między siebie
kilkudziesięciu punków, narkomanów i ulicznych grajków. Wśród nich byli także
bohaterowie tego filmu: Czarek, Eryka, Ola, Młody, Poziomka i inni. Byli, bo
wielu z nich odeszło już na zawsze. Chcąc się do nich zbliżyć, lepiej poznać,
zobaczyć, jak naprawdę żyją, autor filmu zdecydował się wejść na dłużej w tę
mikrospołeczność. Stał się ich częstym gościem, a w końcu jednym z nich.
Dzień narkomana dzieli się na "grzanie" i zdobywanie pieniędzy na towar.
Ola potrafi zebrać nawet tysiąc złotych, a przeciętna dniówka narkomana to
200-300 zł. Na towar potrzeba przynajmniej stówę. Z czasem coraz więcej.
W przerwach się gada, śpi, gapi w telewizor. Kpi się z tych, co gonią za
pieniędzmi i karierą, co stali się niewolnikami konsumpcyjnego stylu życia.
Tak jakby zniewolenie przez nałóg było wyższą formą istnienia. Lokatorzy
Foksal 13 mieli też ambicje artystyczne. Jedni grali na instrumentach, inni
malowali, pisali własne wiersze albo przynajmniej czytali cudze.Obraz patologii i degeneracji choć w tonie politycznej poprawności użalania się nad losem "biednych" narkomanów.
Data: 2008-07-22, 21:29
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ogłoszenia
Odpowiedzi: 27
Wyświetleń 2539

Zobacz cały wątek

Oio 200 osob + nastepne 200 spoza forum,to daje 400 czyli(minimum 200 tys za wpisowe+80 tys dochodu miesiecznego}.rocznie:1mln 100tys.staczy na 4 lige i awans sadze.
Barkas ilosc wpisow w tym temacie pokazuje ze niektorym zalezy ,dla mnie jesli wpisze sie okolo 50 osob ,pokazuje ze jesli damy ogloszenia do gazet i kuriera warszawskiego jest szansa na zebranie pieniedzy odpowiadajacych tym 500 osob.

wpisujcie sie:)

Temat ten pokaze czy jesli Heko nas nie kupi/przejmie{ co wolicie}to czy bedziemy istniec {to bedzie jedyna sznsa}czy razem z panami {Ruszkiewiczem,Skorupka i Pindelskim}pojdziemy na zielona trawke
Data: Czw Cze 08, 2006 21:05
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 4926

Zobacz cały wątek

Cytat z Kuriera:

"Dyrektor miejskiego Biura Sportu Wiesław Wilczyński zapowiedział w wypowiedzi dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego" wykorzystanie przy inwestycjach na Konwiktorskiej prywatnego kapitału."

Tak realistycznie biorąc pod uwagę fakt, że te 500 baniek na (L) są już przesądzone a tak chyba jest, to musimy się liczyć z tym, że MIASTO NIC NIE DA. Pozostaje koncepcja modernizacyjno- apartamentowcowa, o której kilka razy na tym forum pisałem. Sam pomysł jest jak dla mnie do przyjęcia, pod warunkiem, że nasz cel zostanie osiągnięty. I na tym proponuję się skupić.
Data: Wto Lis 18, 2008 22:54
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 4711
Wyświetleń 353381

Zobacz cały wątek

Ja, podobnie jak herson, rzucałem palenie i nie miałem co z płucami zrobić. Potem przez parę lat biegałem rzadko i krótko, startując raz w roku w Biegu Kuriera Warszawskiego Belweder-Stare Miasto organizownym 4 czerwca z okazji rocznicy pierwszych półwolnych wyborów do parlamentu. Wreszcie kiedyś zakibicowałem koledze z roku na maratonie warszawskim, biegłem z nim ostatni kilometr i obiecałem sobie, że w przyszłym roku będę wśród maratończyków. I znowu parę lat tylko jeden maraton w roku, więcej krótszych startów. Dopiero od zeszłego roku zacząłem jeździć też na inne maratony i ogólnie zwiększyłem intensywność biegania, co zaowocowało w tym roku życiówkami na wszystkich dystansach.
Teraz bieganie jest dla mnie odskocznią od zawodowo-rodzinnej codzienności i pretekstem do wyżywania się "dziennikarsko-internetowego".
Data: Pią Sie 24, 2001 8:18 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zacznij biegać!
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 4031

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich zainteresowanych Konkursem.
Na wstępie poinformuję kolegów z Warszawy. Grupa Biznesu Calmein jest od kilku lat współorganizatorem Dni Ursynowa, Pożegnania Lata na Mokotowie, Dni Wilanowa, Święta Policji. Jesteśmy również wydawcą Tygodnika Pasmo, Kuriera Warszawskiego.
Posiadamy doświadczenie w organizacji różnego typu imprez większych i mniejszych.
Prawdą jest iż ten konkurs jest organizowany po raz pierwszy, oraz w trakcie trwania dużej międzynarodowym Festiwalu. Można napisać iż korzystamy z uprzejmości.
Podjęliśmy dość późno przygotowania do naszego konkursu i słusznie spodziewamy się wszyscy pewnych niedociągnięć, za które już dziś przepraszamy.
Dołożymy wszelkich starań, aby impreza w pełni udała się
Wystawców zapraszamy w sobotę, a odwiedzających w niedzielę.
Wstęp jest nieodpłatny i chyba pozostanie taki na zawsze.
Impreza jest współfinansowana ze środków Miasta i Dzielnicy.
Data: Pon Lis 03 2008, 11:46
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wydarzenia, Spotkania, Konkursy
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 2763

Zobacz cały wątek

W głównym wydaniu środowego (4.IV.2007) Telewizyjengo Kuriera Warszawskiego p. Joanna Szelągowska z promiennym uśmiechem oświadczyła, że już wkrótce Metro Warszawskie ogłosi przetarg na dostawę pierwszych 200 wagonów do obsługi II linii warszawskiej kolei podziemnej. Jednym z warunków przetargu jest podobieństwo wizualne nowych wagonów do już jeżdżących na I linii Alstomów Metropolis. Czyżby zarząd MW ustawiał przetarg pod ofertę Al(zł)omu, czy też po raz kolejny reporterzy TVP3 do granic możliwości uprościli komunikat? Proszę o oświecenie
Data: Pią Kwi 06, 2007 4:08 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tabor metra
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 2271

Zobacz cały wątek

A teraz jeszcze, do tego wszystkiego Hydrozagadka 6 łaskawie informuje, że z powodu budowy parkingu podziemnego nad komorą torów odstawczych ul. Słowackiego dla ruchu kołowego zostanie oddana do użytku najwcześniej jesienią 2005r., zaś linia tramwajowa na tejże ulicy zostanie w całości odtworzona i uruchomiona najwcześniej w styczniu 2006r., ponieważ torowisko tramwajowe, na tamtym odcinku już odtworzone, będzie kolidowało z terenem budowy. (jak znam życie, to tramwaje pojadą tamtędy jeszcze później ).
Wiadomość jest prawdziwa i pochodzi z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.
Data: Czw Maj 12, 2005 10:42 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: O metrze
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 5355
Ja, podobnie jak herson, rzucałem palenie i nie miałem co z płucami zrobić. Potem przez parę lat biegałem rzadko i krótko, startując raz w roku w Biegu Kuriera Warszawskiego Belweder-Stare Miasto organizownym 4 czerwca z okazji rocznicy pierwszych półwolnych wyborów do parlamentu. Wreszcie kiedyś zakibicowałem koledze z roku na maratonie warszawskim, biegłem z nim ostatni kilometr i obiecałem sobie, że w przyszłym roku będę wśród maratończyków. I znowu parę lat tylko jeden maraton w roku, więcej krótszych startów. Dopiero od zeszłego roku zacząłem jeździć też na inne maratony i ogólnie zwiększyłem intensywność biegania, co zaowocowało w tym roku życiówkami na wszystkich dystansach.
Teraz bieganie jest dla mnie odskocznią od zawodowo-rodzinnej codzienności i pretekstem do wyżywania się "dziennikarsko-internetowego".

Zobacz cały wątek

pytanie być może niezbyt typowe:

znacie może format "kuriera warszawskiego" w 1939 roku, oraz format dość słynnego plakatu "wara", i plakatu mobilizacyjnego? przynajmniej orientacyjnie...

i rzecz druga - wiem, jak wyglądały niemieckie słupy ogłoszeniowe końcem XIX wieku. ale pojęcia nie mam, jak wyglądały polskie (warszawskie ) w latach '30. jeśli macie jakieś zdjęcia lub rysunki - byłbym wdzięczny okrutnie.

jak już coś z tego wszystkiego wyjdzie - będę się chwalił. na razie - sza...
Data: Pią Paź 15, 2004 3:31 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dioramy warsztat- porady, relacje z budowy
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1395

Zobacz cały wątek

Data 4 czerwca miała też swój wymiar biegowy. Wydarzenie z 1988 r. uznano za tak doniosłe, że w Warszawie przez szereg lat organizowano w jego rocznicę Bieg Kuriera Warszawskiego na trasie Belweder-Stare Miasto po Trakcie Królewskim, dystans ok. 4700 m. Brało w nim udział 100-200 biegaczy. A imprez biegowych było wtedy tak mało, że było to dla warszawskich biegaczy spore wydarzenie. Ja na przełomie lat 80 i 90 zaczynałem biegać i był to przez 2-3 lata mój jedyny start w roku. Zwykle upał, lekko pod górę, dystans morderczy . Organizatorem i medialnym patronem jednocześnie był red. Zieliński, do dziś pracujący w TVP i relacjonujący warszawskie imprezy biegowe.

Ten bieg był wtedy mniej więcej tym, czym dziś jest Run Warsaw. Dla wielu (m.in. mnie) jednym z pierwszych kroków w świecie biegania. Więc wspominam go z sentymentem.
Data: Czw Cze 05, 2008 13:39
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nie tylko bieganie
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 1169
pytanie być może niezbyt typowe:

znacie może format "kuriera warszawskiego" w 1939 roku, oraz format dość słynnego plakatu "wara", i plakatu mobilizacyjnego? przynajmniej orientacyjnie...

i rzecz druga - wiem, jak wyglądały niemieckie słupy ogłoszeniowe końcem XIX wieku. ale pojęcia nie mam, jak wyglądały polskie (warszawskie ) w latach '30. jeśli macie jakieś zdjęcia lub rysunki - byłbym wdzięczny okrutnie.

jak już coś z tego wszystkiego wyjdzie - będę się chwalił. na razie - sza...

Zobacz cały wątek

Co do dalszych losów buspasa w Al. Jerozolimskich:
Napisałem kilka maili z zapytaniem "Czy pas dla autobusów zostaje po remoncie na stałe, czy będzie zlikwidowany?" Odpowiedzi otrzymałem jedynie z SISKOM-u i z Zielonego Mazowsza. Niestety, żadna z instytucji, które powinny się na tym najlepiej znać, nie raczyła się pofatygować odpowiadaniem na konkretnie postawione pytanie: ani ZDM, ani ZTM, ani wydział drogownictwa Rady Warszawy. Poprosiłem o pomoc redakcję Kuriera Warszawskiego i w ciągu kilku dni wiedziałem co i jak. Widać, że w instytucjach publicznych, które mają służyć wszystkim obywatelom, trzeba zacząć od słów "Dzień dobry, ja z Telewizji Polskiej..." aby mieć siłę przebicia. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy mi poświęcili swój czas :)
A oto, czego dowiedzieli się w Kurierze:
"Rzecznik ZTM twierdzi, ze to, czy pas zostanie,
przedyskutowane bedzie dopiero po zakonczeniu remontu. Jesli jednak pas
dla autobusow mialby zostac, to napewno nie w takiej formie jak obecnie.
Za nie zostawianiem pasa dla autobusow ma przemawiac fakt, iz Alejami
beda jezdzic nowoczesne tramwaje, a w podziemiach kursuje kolejka, ktora
mozna podrozowac za okazaniem zwyklego miejskiego biletu. Tak twierdzi
rzecznik."

Moim zdaniem, pozostawienie pasa w centrum usprawni komunikację zbiorową, przecież autobusy nie znikną, gdy pojawi się szybki tramwaj. A jeżeli kierowcy będą mieli 2 pasy zamiast 3, to może część z nich przesiądzie się.
A może się doczekam buspasa na Świętokrzyskiej?
Data: Czw Lip 12, 2007 7:16 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tramwaje i autobusy
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 6469

Zobacz cały wątek

U mnie bieganie zaczęło się od rzucania palenia. W klasie podstawówki byłem najgorszy z wf-u. Chodziło nie tylko o ogólną tężyznę ale też kłopoty z refleksem, koncentracją, koordynacją, więc do nadprogramowego sportu specjalnie się nie rwałem.

W ogólniaku zacząłem palić, a że byłem w dość porządnej klasie to byłem jedynym palącym chłopakiem (paliło też parę dziewczyn). Na początku studiów wypalałem do 40 mocnych lub extramocnych dziennie, ale ktoś mi powiedział, że palenie może się wiązać z impotencją. TO BYŁ ARGUMENT.

Rzuciłem z dnia na dzień po siedmioletnim intensywnym stażu, żułem nicorette, potem jakieś tureckie gumy o smaku brzoskwiniowym (ale miały E-ileśtam więc przestałem). Nosiło mnie, nie było co z płucami zrobić. Zacząłem chodzić na osiedlowy stadionik, byłem dumny jak bez zatrzymywania się udało mi się zrobić jedno kółko, potem dwa.

Pierwszymi startami były organizowne na początku lat dziewięćdziesiętych przez red. Zielińskiego (chyba dobrze pamiętam nazwisko) rozgrywane 4 czerwca w rocznicę pierwszych półwolnych wyborów do Sejmu Biegi Kuriera Warszawskiego na trasie Belweder-Stare Miasto, dystans ok. 4700 m. Gigantyczny kawał drogi, wysiłek tytaniczny (śmieszne z dzisiejszej perspektywy).

Kolega ze studiów oznajmił mi, że ma zamiar pobiec maraton warszawski. Widać przygotowań nie było wiele, bo pamiętam że jako kibic czekałem na niego na moście Syreny, ale tam już koło 30 km zakończył bieg. Po roku też mu kibicowałem, biegłem z nim nawet ostatni kilometr czy dwa żeby tym razem skończył. I obiecałem sobie że za rok też pobiegnę w MW.

Rok przygotowań umiarkowanie intensywnych i przebiegłem (choć trochę przeszedłem) warszawski w czasie 4:50. I tak się zaczęło. Potem przez sześć lat uczestniczyłem we wszystkich MW, a ze dwa lata temu zacząłem jeździć i na inne maratony.
Data: Czw Lis 07, 2002 12:22 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zacznij biegać!
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 1543

Zobacz cały wątek

Cytat: Cytat z Kuriera:

"Dyrektor miejskiego Biura Sportu Wiesław Wilczyński zapowiedział w wypowiedzi dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego" wykorzystanie przy inwestycjach na Konwiktorskiej prywatnego kapitału."

Tak realistycznie biorąc pod uwagę fakt, że te 500 baniek na (L) są już przesądzone a tak chyba jest, to musimy się liczyć z tym, że MIASTO NIC NIE DA. Pozostaje koncepcja modernizacyjno- apartamentowcowa, o której kilka razy na tym forum pisałem. Sam pomysł jest jak dla mnie do przyjęcia, pod warunkiem, że nasz cel zostanie osiągnięty. I na tym proponuję się skupić.i to są realia. umowa z Mostostalem podpisana. NIC nie da się już z utrąceniem Ł3 zrobić, łącznie z wykorzystaniem NIK-u czy prokuratury - po 1. kary byłyby ogromne. po 2. zanim by cokolwiek w tej sprawie ruszyło zburzą już pewnie pół żylety, co będzie znaczyć ze cokolwiek wykaże kontrola, nie da się już budowy zatrzymać. nie przy takiej skali inwestycji. jedyne co na takiej historii mozna by zuskać to ubrudzenie wizerunku HGW.

partnerstwo publiczno-prywatne to jedyne co nam zostało. ale dopóki nie będziemy wiedzieć co chce miastu zaproponować Jaśnie Nam Panujący JW to działamy na ślepo. nie wiem ile razy padały chociażby tu na forum prośby o spotkanie z nim i cisza... co jest ? z pospólstwem się nie spotyka, czy jak? po spotkaniu z nim dopiero możemy planować co dalej. np. mój pomysł z wykorzystaniem wszystkich sprzyjających nam osób publicznych.
Data: Sro Lis 19, 2008 10:47
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 4711
Wyświetleń 353381

Zobacz cały wątek

Mam nadzieję, wolny Szybkobiegaczu, że tym fotoreporterem nie był Michał Walczewski, bo na migawce z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego ten fotoreporter miał podobną do niego dżinsówkę.

Widzę, że Łoś, czyli niebylejaki Ktoś został zauważony. Kilkakrotnie byłem wręcz traktowany kultowo (Przepraszam, czy mogę dotknąć łosia?). Trochę się spociłem w tym przebranku. Pit biegł z krokodylem na plecach, a Żuczek z nadmuchiwanym delfinem. Był też pamiętany z maratonu warszawskiego sprzed dwóch tygodni Anioł. Joycat wraz z mężem wieźli Maksa w wózku, nie oni jedni zresztą, był też wózek z numerem startowym i napisem Jasio. Moja Ania tak wyrywała do przodu, że ledwo ją dogoniłem, gnała cały dystans bez przystanku. Spotkałem kilkoro znajomych nigdy nie podejrzewanych przeze mnie o biegowe ciągoty. Jak od czasu do czasu można było ogarnąć tę rzekę żółtych ludzi, np. na podbiegu na Książęcej (nie takim znowu zresztą strasznym), to serce rosło. Był Marcinkiewicz i Olejniczak, znani sportowcy, mnóstwo innych znanych postaci. Szkoda, że tak niewieu zostało na rewelacyjnym koncercie Zakopower. I zdaje się że możemy się pochwalić uczestnictwem w najliczniejszym wydarzeniu biegowym w historii naszego kraju. To było Wydarzenie! Czy wiadomo, ilu nas było?
Data: Nie Paź 01, 2006 17:59
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Imprezy krajowe
Odpowiedzi: 315
Wyświetleń 21848

Zobacz cały wątek

Idę na łatwiznę ale trudno nie zgodzić się z Ponurym . Niemcy mieli dobre rozeznanie kto jest istotnie ważny dla Polaków ( wiem to po lekturze roczników Kuriera Warszawskiego) . Szczerze wątpię w jakiekolwiek zagrożenie ze strony zdyskredytowanego ,Wieniawy . Ten człowiek kojarzył się li tylko z ułańską fantazją ( czyt. błazenadą)
Data: Pią 29 Lut, 2008 21:29
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Okres międzywojenny
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 2229
Dzisiaj nasza grupa zorganizowala spokojnie sobie akcje majaca na celu pozbycie sie nielegalnego handlu z jednej z warszawskich drog rowerowych (przy tytulowym KS Olimpia [rog ul Gorczewskiej i Prymasa Tysiaclecia])...

Relacje z akcji mozna przeczytac na stronie Ozarowskiej Grupy Rowerowej, jest tam takze zbior fotek i link do internetowej wersji dzisiejszego Kuriera Warszawskiego, gdzie byla puszzcona relacja z akcji.

Zobacz cały wątek

Pit, dostałem od Pana Grabowskiego egzemplarz "Warszawskiego Kuriera Sportowego" (czy jakoś tak) z chyba całostronicowym artykułem na Twój temat z dużym zdjęciem. Masz może tę gazetkę? Jak nie to mógłbym wziąć ze sobą na SBBP 25.12.2004.
Data: Wto Gru 21, 2004 15:29
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: SBBP
Odpowiedzi: 229
Wyświetleń 10316

Zobacz cały wątek

9 lutego

Urodzili się
1700 - Daniel Bernoulli, matematyk szwajcarski († 1782)
1772 - Frans Michael Franzén, szwedzki poeta finskiego pochodzenia, biskup i członek Akademii Szwedzkiej († 1847)
1773 - William Henry Harrison, dziewiąty prezydent USA († 1841)
1846 - Wilhelm Maybach, niemiecki konstruktor i przemysłowiec († 1929)
1883 - Teodor Duracz, działacz komunistyczny, adwokat († 1943)
1885 - Alban Berg, kompozytor austriacki († 1935)
1916 - Alec Zino, ornitolog brytyjski († 2004)
1923 - Brendan Behan-Behan, pisarz irlandzki († 1964)
1932 - Stanisław Waltoś, prawnik, specjalista w zakresie historii prawa i postępowania karnego
1940 - John Maxwell Coetzee, pisarz południowoafrykański
1941 - Kazimierz Kaczor, polski aktor
1942 - Kristen Thorup, pisarz duński
1943 - Claes Hylinger, pisarz szwedzki
1943 - Joe Pesci, aktor amerykański
1943 - Joseph E. Stiglitz, ekonomista amerykański
1944 - Alice Walker, pisarka amerykańska
1945 - Mia Farrow, aktorka amerykańska
1948 - Tadeusz Syryjczyk, polski polityk
1951 - Mikal Gilmore, dziennikarz, krytyk muzyki pop i pisarz amerykański
1980 - Angelos Charisteas, piłkarz grecki

Zmarli
1253 - Bogufał II, biskup poznański
1841 - Chrystian Piotr Aigner, polski architekt i teoretyk architektury; jeden z głównych przedstawicieli polskiego klasycyzmu (* 1756)
1881 - Fiodor Dostojewski, pisarz rosyjski (* 1821)
1892 - Karol Kucz, polski dziennikarz i wydawca, redaktor "Kuriera Warszawskiego", założyciel "Kuriera Codziennego" (* 1815)
1977 - Siergiej Iljuszyn, sowiecki konstruktor lotniczy (* 1894)
1979 - Dennis Gabor, fizyk brytyjski pochodzenia węgierskiego (* 1900)
1981 - Bill Haley, amerykański muzyk i wokalista (* 1925)
1984 - Jurij Andropow, komunistyczny przywódca ZSRR (* 1914)
1992 - Alex Haley, amerykański pisarz, autor m.in. głośniej powieści "Korzenie", laureat Nagrody Pulitzera w 1977 r. (* 1921)
1996 - Adolf Galland, niemiecki pilot (* 1912)
1999 - Aleksander Gieysztor, polski historyk mediewista (* 1916)
2001 - Herbert Simon, ekonomista i socjolog amerykański (* 1916)
2004 - Jerzy Got, polski historyk teatru (* 1923)
2004 - Janusz Żurakowski, polski pilot myśliwski (* 1914)

E tam nikt znany się 9 lutego nie urodził Poza Kaczorem to żadnego innego nazwiska nigdy nie słyszałam
Data: Wto Mar 15, 2005 19:48
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wolna Amerykanka
Odpowiedzi: 88
Wyświetleń 12530

Zobacz cały wątek

Właśnie nabyłem ostatni numer Warszawskiego Kuriera Sportowego.Jest w nim napisane:cyt."Wśród kobiet wygrała dr Beata Anders, pracownik naukowy stołecznej SGGW-42:45. Ze stratą około stu metrów przybiegła Anna Chmielowiec(KB Galeria), prawnik z Ministerstwa Sprawiedliwości- 43:11." Dotyczy oczywiście ostatnich Czterech Pór Roku.
Po pierwsze gratulacje, a po drugie- chcesz Aniu ten egzemplarz?
Data: Pią Cze 03, 2005 11:12
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wszystkie Grupy
Odpowiedzi: 9973
Wyświetleń 297473

Zobacz cały wątek

Witam

Polecam kupno dzisiejszego Warszawskiego Kuriera Warszawskiego ,jest sprawozdanie z Mazowieckiej 15-ki oczywiście są wyniki i dzięki wspaniałej postawie A-MC jesteśmy zaznaczeni .Posiadam 3 egz.

rozmawjałem JO też pojedzie na "obóz kondycyjny" ale z "drzewem"
Data: Pią Cze 10, 2005 06:06
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wszystkie Grupy
Odpowiedzi: 9973
Wyświetleń 297473

Zobacz cały wątek

specjalnie ogladalem "kuriera warszawskiego" W TVP3 w niedziele po maratonie a tam nie bylo o imprezie ANI SLOWA! w glownych kanalach kilka zdan, ale to akurat standard. no ale, zeby najwazniejsza impreza biegowa Warszawy zostala kompletnie zignorowana przez pasmo lokalne TVP3...
Data: Sro Wrz 26, 2007 20:22
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Maraton Warszawski
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 3334
9 lutego

Urodzili się
1700 - Daniel Bernoulli, matematyk szwajcarski († 1782)
1772 - Frans Michael Franzén, szwedzki poeta finskiego pochodzenia, biskup i członek Akademii Szwedzkiej († 1847)
1773 - William Henry Harrison, dziewiąty prezydent USA († 1841)
1846 - Wilhelm Maybach, niemiecki konstruktor i przemysłowiec († 1929)
1883 - Teodor Duracz, działacz komunistyczny, adwokat († 1943)
1885 - Alban Berg, kompozytor austriacki († 1935)
1916 - Alec Zino, ornitolog brytyjski († 2004)
1923 - Brendan Behan-Behan, pisarz irlandzki († 1964)
1932 - Stanisław Waltoś, prawnik, specjalista w zakresie historii prawa i postępowania karnego
1940 - John Maxwell Coetzee, pisarz południowoafrykański
1941 - Kazimierz Kaczor, polski aktor
1942 - Kristen Thorup, pisarz duński
1943 - Claes Hylinger, pisarz szwedzki
1943 - Joe Pesci, aktor amerykański
1943 - Joseph E. Stiglitz, ekonomista amerykański
1944 - Alice Walker, pisarka amerykańska
1945 - Mia Farrow, aktorka amerykańska
1948 - Tadeusz Syryjczyk, polski polityk
1951 - Mikal Gilmore, dziennikarz, krytyk muzyki pop i pisarz amerykański
1980 - Angelos Charisteas, piłkarz grecki

Zmarli
1253 - Bogufał II, biskup poznański
1841 - Chrystian Piotr Aigner, polski architekt i teoretyk architektury; jeden z głównych przedstawicieli polskiego klasycyzmu (* 1756)
1881 - Fiodor Dostojewski, pisarz rosyjski (* 1821)
1892 - Karol Kucz, polski dziennikarz i wydawca, redaktor "Kuriera Warszawskiego", założyciel "Kuriera Codziennego" (* 1815)
1977 - Siergiej Iljuszyn, sowiecki konstruktor lotniczy (* 1894)
1979 - Dennis Gabor, fizyk brytyjski pochodzenia węgierskiego (* 1900)
1981 - Bill Haley, amerykański muzyk i wokalista (* 1925)
1984 - Jurij Andropow, komunistyczny przywódca ZSRR (* 1914)
1992 - Alex Haley, amerykański pisarz, autor m.in. głośniej powieści "Korzenie", laureat Nagrody Pulitzera w 1977 r. (* 1921)
1996 - Adolf Galland, niemiecki pilot (* 1912)
1999 - Aleksander Gieysztor, polski historyk mediewista (* 1916)
2001 - Herbert Simon, ekonomista i socjolog amerykański (* 1916)
2004 - Jerzy Got, polski historyk teatru (* 1923)
2004 - Janusz Żurakowski, polski pilot myśliwski (* 1914)

E tam nikt znany się 9 lutego nie urodził Poza Kaczorem to żadnego innego nazwiska nigdy nie słyszałam

Zobacz cały wątek

Cytat: 1 sierpnia pluton 1108, w którym sanitariuszką była Krystyna ps. „Danuta” przenosi się na Polną 46. Stamtąd o godzinie 17.00, czyli „W”, rusza do akcji na gmach redakcji „Nowego Kuriera Warszawskiego”. Spotyka się z przeważającymi siłami wroga. Padają pierwsi ranni i zabici. Krystyna opatruje Zygmunta Gebethnera ps. „Zygmuntowski”. Odciąga rannego w płuco por. „Mistrza” (Władysław Koch), wraca na pole walki, tam ok. godz. 18.00 zostaje ciężko ranna, dostaje trzy pociski w płuca. Z powodu silnego ostrzału, dopiero późnym wieczorem, już nieprzytomna, zostaje przyniesiona na punkt sanitarny przy Polnej 34. Przeniesiona do mieszkania Polna 36, m.1a, umiera w nocy 2 sierpnia.dzień, noc jak dziś.... tylko 64 lata temu

Wiosna zawiedzionych

Tak czekaliśmy ciebie w tym roku,
zimna wiosno, sucha wietrzna wiosno!
A gorzkie ziele tylko wrześniowe mogiły zarosło
I skowrończa piosenka nie dźwięczała jak sama radość,
Nawet drzewa nie kwitną - wymarzły po rozłogach,
po miedzach, po sadach.
Nawet ziemia zakrzepła w sobie
Umierają rośliny na spiece
I czymże się ma sycić, czym poić, puste
źródło - smutne serce człowiecze ?

1940

O wojence

O wojenko, wojenko, jaka siła w tobie...
Cicho śnią twoi chłopcy w płytkim swoim grobie.
Na ulicach Warszawy, pod Mławą, pod Rawą
Polegli młodą śmiercią, jaskrwawą i krwawą.
Gorzko śnią twoi chłopcy w płytkim swoim grobie
A Polskę - niby ziarno w roli - mają w sobie.
Gorzkim piołunem, trawą, nie pękiem róż białych,
Nie jak w piosence - groby po Polsce rozsiałaś
O wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...
Drugi rok siedzą chłopcy - ponumerowani -
- A Polska jest tam z nimi razem - za drutami
O wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...
Hej wojenko, wojenko, jakaś ty szalona,
Siłę w tych polskich chłopcach niełatwo pokonać
W Francji, Belgii czy Grecji, śród piasków Sahary
Trud dróg najkrwawszych wzięli na swój mundur szary,
Polskę niosą w sercach i ramionach
Hej wojenko, wojenko, jakaś ty szalona !

1941

Wiersz o nas i chłopcach

Jakże trudno uśmiechać się znowu
do zieleni, do wiosny do słońca,
Nam dziewczynom o gorzkich ustach,
nam dziewczynom o ramionach tęskniących,
Wiemy przecież, że wrócą kiedyś nasi
właśni, najdrożsi chłopcy,
Wrócą kiedyś... Nie wiemy kiedy.
Skądś - z tej swojej wędrówki obcej.
My musimy być mocne i jasne. Nam
nie wolno płakać i nie wierzyć.
Byłoby ciężej im było - daleko - naszym chłopcom...
Naszym żołnierzom

.
Data: Pią Sie 01, 2008 8:22 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Tematy dowolne, ale żydowskie
Odpowiedzi: 48
Wyświetleń 2061

Zobacz cały wątek

Polecam lekturę dzisiejszego numeru "Warszawskiego Kuriera Sportowego", bo znowu w najbardziej wnikliwy i przychylny sposób opisują całą próbę zastopowania modernizacji trybuny.

Z najświeższych informacji wynika, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie we wtorek z udziałem prezydenta Kaczyńskiego. Do tego czasu powinien otrzymać jak najwięcej mejli w naszej sprawie, bo wisi ona na włosku.
Data: Pią Paź 07, 2005 15:04
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 4711
Wyświetleń 353381

Zobacz cały wątek

Cytat: Polecam dzisiejszy numer "Warszawskiego Kuriera Sportowego". Dają duży materiał o budowie stadionu Polonii, z wypowiedziami p. Pindelskiego i moimi.ten tygodnik jest świetny.

zawsze dużo info o Polonii na 1 stronie i w środku. POLECAM!
Data: Sob Wrz 10, 2005 10:23
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 4711
Wyświetleń 353381

Zobacz cały wątek

Posiadam reprint "Kuriera Warszawskiego" z dn. 7 września 1939 r. nr 247. Ma on wymiary 29 x 42 cm. Mam też plakat "Wara" ale on raczej nie jest w rozmiarze oryginalnym. Oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Mogę zeskanować parę fotek z "Gazet Wojennych" : ludzi czytających obwieszczenie mobilizacyjne, ludzi pod słupem ogłoszeniowym, plakat "Wara" naklejony na budynku.
Data: Wto Paź 19, 2004 9:30 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dioramy warsztat- porady, relacje z budowy
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1395

Zobacz cały wątek

Dzisiaj nasza grupa zorganizowala spokojnie sobie akcje majaca na celu pozbycie sie nielegalnego handlu z jednej z warszawskich drog rowerowych (przy tytulowym KS Olimpia [rog ul Gorczewskiej i Prymasa Tysiaclecia])...

Relacje z akcji mozna przeczytac na stronie Ozarowskiej Grupy Rowerowej, jest tam takze zbior fotek i link do internetowej wersji dzisiejszego Kuriera Warszawskiego, gdzie byla puszzcona relacja z akcji.
Data: Nie, 2007-05-27 23:19
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rower. Kolarstwo.
Wyświetleń 1390
Cytat: 1 sierpnia pluton 1108, w którym sanitariuszką była Krystyna ps. „Danuta” przenosi się na Polną 46. Stamtąd o godzinie 17.00, czyli „W”, rusza do akcji na gmach redakcji „Nowego Kuriera Warszawskiego”. Spotyka się z przeważającymi siłami wroga. Padają pierwsi ranni i zabici. Krystyna opatruje Zygmunta Gebethnera ps. „Zygmuntowski”. Odciąga rannego w płuco por. „Mistrza” (Władysław Koch), wraca na pole walki, tam ok. godz. 18.00 zostaje ciężko ranna, dostaje trzy pociski w płuca. Z powodu silnego ostrzału, dopiero późnym wieczorem, już nieprzytomna, zostaje przyniesiona na punkt sanitarny przy Polnej 34. Przeniesiona do mieszkania Polna 36, m.1a, umiera w nocy 2 sierpnia.dzień, noc jak dziś.... tylko 64 lata temu

Wiosna zawiedzionych

Tak czekaliśmy ciebie w tym roku,
zimna wiosno, sucha wietrzna wiosno!
A gorzkie ziele tylko wrześniowe mogiły zarosło
I skowrończa piosenka nie dźwięczała jak sama radość,
Nawet drzewa nie kwitną - wymarzły po rozłogach,
po miedzach, po sadach.
Nawet ziemia zakrzepła w sobie
Umierają rośliny na spiece
I czymże się ma sycić, czym poić, puste
źródło - smutne serce człowiecze ?

1940

O wojence

O wojenko, wojenko, jaka siła w tobie...
Cicho śnią twoi chłopcy w płytkim swoim grobie.
Na ulicach Warszawy, pod Mławą, pod Rawą
Polegli młodą śmiercią, jaskrwawą i krwawą.
Gorzko śnią twoi chłopcy w płytkim swoim grobie
A Polskę - niby ziarno w roli - mają w sobie.
Gorzkim piołunem, trawą, nie pękiem róż białych,
Nie jak w piosence - groby po Polsce rozsiałaś
O wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...
Drugi rok siedzą chłopcy - ponumerowani -
- A Polska jest tam z nimi razem - za drutami
O wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani...
Hej wojenko, wojenko, jakaś ty szalona,
Siłę w tych polskich chłopcach niełatwo pokonać
W Francji, Belgii czy Grecji, śród piasków Sahary
Trud dróg najkrwawszych wzięli na swój mundur szary,
Polskę niosą w sercach i ramionach
Hej wojenko, wojenko, jakaś ty szalona !

1941

Wiersz o nas i chłopcach

Jakże trudno uśmiechać się znowu
do zieleni, do wiosny do słońca,
Nam dziewczynom o gorzkich ustach,
nam dziewczynom o ramionach tęskniących,
Wiemy przecież, że wrócą kiedyś nasi
właśni, najdrożsi chłopcy,
Wrócą kiedyś... Nie wiemy kiedy.
Skądś - z tej swojej wędrówki obcej.
My musimy być mocne i jasne. Nam
nie wolno płakać i nie wierzyć.
Byłoby ciężej im było - daleko - naszym chłopcom...
Naszym żołnierzom

.

Zobacz cały wątek

Wysłąłem info o biegu do redakcji Teleekspresu (do galerii zakręconych bo jak zrobię 57 kółek to będę się nadawał) i do Kuriera Warszawskiego.
Data: Sro Lis 03, 2004 15:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: SBBP
Odpowiedzi: 127
Wyświetleń 11667

Zobacz cały wątek

Polecam dzisiejszy numer "Warszawskiego Kuriera Sportowego". Dają duży materiał o budowie stadionu Polonii, z wypowiedziami p. Pindelskiego i moimi.
Data: Pią Wrz 09, 2005 11:00
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Piłka Nożna
Odpowiedzi: 4711
Wyświetleń 353381